Правила монтажу та запуску питного фільтра зворотного осмосу

Правила монтажу та запуску питного фільтра зворотного осмосу

Фільтром зворотного осмосу називають спеціальний пристрій для очищення води, який зазвичай монтують під мийкою або ж будь-якому іншому зручному місці на відстані не більше 10 метрів від неї. Процес встановлення такої системи, як і загалом процес буріння свердловин Київ, потребує відповідної підготовки майстра та використання додаткових інструментів. Проте завжди є можливість спробувати зробити це самостійно, завчасно розібравшись в основних нюансах монтажу, підключення та запуску пристрою.

Особливості підготовки до монтажу системи фільтрів зворотного осмосу

Ще до початку будь-яких маніпуляцій, пов’язаних зі встановленням системи очищення води зі свердловини, потрібно підготувати кілька необхідних інструментів, зокрема це стосується наявності:

  • гострого ножа, краще канцелярського;
  • одного чи кількох розвідних ключів до трьох чвертей;
  • спеціальної ущільнювальної стрічки чи нитки;
  • пристрою для формування отворів в стінках кухонних меблів;
  • свердла розміром 7, 10 й 12 міліметрів.

Також потрібно відкрити придбаний фільтр та ретельно перевірити, чи всі вказані комплектуючі є в наявності.

Важливо! Одним з ключових моментів є перевірка рівня напору, під яким рідина витікає з крану. Щоб мати чіткі параметри, краще скористатися манометром. Тиск в системі має бути не нижче 3,5 бар, оскільки в інших випадках система зворотного осмосу працюватиме неправильно. Щоб підібрати потрібні фільтри зворотного осмосу самостійно, можна скористатися спеціальним TDS-приладом.

Інструкція встановлення фільтрів зворотного осмосу

Чіткий перелік дій, необхідних для правильного монтажу очисної системи, зазначено в інструкції до пристрою. Проте є кілька важливих нюансів, про які потрібно знати завчасно. Як і в процесі буріння та облаштування свердловин, спочатку необхідно визначити місце, де пристрій буде розташовуватися, як правило, його встановлюють під мийкою. При цьому у власника має бути передбачено наявність спеціальної ємності чи тазу, а також рушника, який би швидко і якісно вбирав в себе воду. Лише після цього можна переходити до етапів монтажу пристрою в будинку чи квартирі.

Етап перший: встановлення врізки підключення

На цьому етапі потрібно перекрити кран, з якого вода подається до будинку, потім відкрити змішувач на “холодну воду” і тим самим усунути залишковий тиск в системі. Після цього гнучкий шланг під мийкою, через який постачається холодна вода, потрібно від’єднати від змішувача. За необхідності провести заміну прокладки.

Потім щільно закручують різьбу до прокладки на місці приєднання шланга, муфти та крана. Таким же способом з’єднують шланг від змішувача з іншим кінцем муфти. Залишилось лише закрити кран, по якому вода потрапляє до фільтру, повільно відкрити його біля мийки.

Саме на цьому етапі потрібно ретельно перевірити, щоб не було протікань, також відкрити кран та дочекатися, поки вода почне бігти без бульбашок повітря.

Етап другий: Встановлення хомута для дренажу системи водовідведення

Спеціальний дренажний хомут встановлюють на сифон, щоб забезпечити відведення не питної рідини у відходи або ж для використання в побутових цілях. Монтувати пристрій краще над гідрозатвором, щоб убезпечити будинок від просочування неприємних запахів від вигрібної ями всередину будинку.

Для цього майстри використовують дриль і свердло  діаметром 7 мм для просвердлювання отвору для пропіленової трубки. Роботу потрібно проводити вкрай обережно, щоб не просвердлити сифон наскрізь. Також важливо не забути всередину хомута вклеїти спеціальне ущільнення, яке йде в комплекті до пристрою. На пропіленову трубку спочатку вдягають гайку, а потім її протягують до лицьової частини сифона приблизно на 5-10 см. Важливо, щоб трубка зігнулася і не стала впритул до внутрішньої стінки сифона. Саме це дозволяє мінімізувати шум від дзюрчання води в системі. Зігнуту трубку з іншої сторони потрібно прикласти до дренажного хомута та стягнути болтами. Сифон при цьому має залишитися цілісним, без пошкоджень чи будь-яких згинів.

Етап третій: Встановлення крана для подачі питної води

Зазвичай майстри рекомендують встановлювати кран від фільтру зворотного осмосу в кутку миючої зони, це дозволяє мати достатньо вільного місця знизу та зручно набирати воду для пиття і приготування їжі зверху. Якщо на раковину місця недостатньо, можна змонтувати в стільницю, просвердливши акуратний отвір дрилем. Фіксація крана забезпечується двома гайками різного розміру, перед яким встановлюється герметична гумова прокладка і шайба. Спочатку закручується тонка гайка, потім — інша.

Етап четвертий: підключення до системи мембрани

Вибір на користь системи фільтрів зворотного осмосу актуальний в першу чергу, якщо замовникубуріння свердловини ціна робіт є важливим аспектом, проте якість, надійність і гарантована тривалість результату є найголовнішими вимогами. Розміщують мембрану у спеціальному двоскладному металевому кронштейні, від якого від’єднують фітинг й шланг з правої сторони (де знаходиться кришка), відкручують кришку і на дно ємності встановлюють мембранний елемент. Робити це важливо вкрай обережно, за допомогою штоку на резинках. Після цього в кронштейн встановлюються картриджі попереднього очищення рідини. Закривати ємність треба таким чином, щоб корпус знаходився притул до гумової резинки.

Етап п’ятий (завершальний): з’єднати всю систему в єдине ціле і запустити її

Для цього залишається з’єднати ємність для накопичення очищеної води, помістивши на різьбу ущільнювальну стрічку і закрутити кран.

Якщо система зворотного осмосу буде знаходитися поза простором під мийкою, довжину шлангів розраховують з запасом, щоб за необхідності ємність можна було витягнути для обслуговування чи перевірки, не пошкодивши при цьому систему в цілому.