Реабілітаційна допомога хворим з розсіяним склерозом
Раніше хворим на розсіяний склероз призначали значне скорочення всієї їхньої діяльності разом із тривалим суворим постільним режимом. Це провокувало посилення спастики, інші ускладнення, включно з інфекційними.
Сучасні методи відновлювальної нейрореабілітації, навпаки, рекомендують хворим посильне фізичне навантаження, соціальну активність, спілкування, участь у побутових справах.
Особливості реабілітаційного процесу
Характер реабілітації хворих на розсіяний склероз в центрі нейрореабілітації Result, який нещодавно відкрився, залежить від типу перебігу захворювання.
Виходячи з цього, важливе значення при повній стійкій ремісії мають нейропсихологічне консультування, створення сприятливого середовища в сім’ї.
У всьому світі популяція хворих із розсіяним склерозом стала значно старшою. Тому особливо важливою наразі є реабілітація хворих із тривалим перебігом захворювання.
Дуже обережно лікарі рекомендують обмеження виробничої діяльності з огляду на високий відсоток випадків із доброякісним перебігом розсіяного склерозу.
Можливість роботи вдома в деяких випадках виявляється ефективним методом стабілізації перебігу захворювання та реабілітації.
Важливість реабілітації для хворих на розсіяний склероз
Медикаментозної терапії при лікуванні розсіяного склерозу недостатньо. Незаперечним є тісний зв’язок стану пацієнтів з їхнім нейропсихологічним самопочуттям, ступенем участі у повсякденному житті.
Навіть за відсутності загострення хвороби ушкоджена нервова система поступово втрачає свої здібності, якщо щоденно не сприяти відновленню змінених функцій і принаймні збереженню тих, що залишилися.
Тому для збереження ролі хворого в суспільстві, сім’ї, на роботі важливо проводити професійну реабілітацію, особливо за кожного загострення хвороби.
Також важливо переконати пацієнта та його сім’ю на залучення хворого до домашніх справ, максимально можливе самообслуговування.
Реабілітація в медичному центрі
У процесі реабілітації пацієнта з розсіяним склерозом навичок невролога зазвичай виявляється недостатньо.
Крім невролога до групи фахівців, які беруть участь у нейрореабілітації за розсіяного склерозу, обов’язково долучаються ерготерапевт, фізичний терапевт, логопед, офтальмолог та інші фахівці.
Деякі ефективні методи, що застосовуються в реабілітаційному центрі Result для адаптації пацієнта до порушених функцій, можна порівняти, фактично, за результативністю із симптоматичною терапією.