Секрети успішного дизайну кухні: практичні поради від професіоналів

Секрети успішного дизайну кухні: практичні поради від професіоналів

Дизайн кухні — це не так просто, як здається на перший погляд. В цьому матеріалі ми зібрали поради від професійних дизайнерів студії Soprano — https://soprano.in.ua/, щоб допомогти вам організувати простір в одному із найважливіших місць в домі. Розглянемо п’ять головних моментів. 

ESxOAzelNWgzYltT6YSmqIfmEXwi20gVd0yRq6YQ9afOygqZ3pF3kEL2lYAiN7tLTqA5LvIIIxQzRIOHufVzLLzVRFOeBitm_der639G6Fn4SEWS3PHpr9TlLC9DUnYsGSNVt-n9pPgoerArfDEFHH4

Правило робочого трикутника

Робочий трикутник на кухні — це холодильник-мийка-плита. Саме навколо цих трьох точок повинна вибудовуватися кухонна логістика. При цьому слід врахувати кілька простих секретів:

  • сума сторін цього трикутника не повинна бути більшою за 6–7 метрів;
  • в ідеалі сторона трикутника повинна сягати від 120 до 250 см. 

Дотримання порад зроблять робочу зону кухні зручною, і ви не будете втомлюватися під час приготування. 

Продумана зона зберігання

Подбайте про зручні кухонні шафки. Стежте, щоб між шафками був простір, і ви могли вільно відкривати всі дверцята та ящики. 

Плануючи облаштувати кухню у вигляді букви “Г” або “П”, то особливу увагу приділіть кутовим ящикам. Вони можуть стикатися один з одним при відкритті і перешкоджатимуть нормальному доступу.

Обідня зона

При облаштуванні обідньої зони пам’ятайте, що мінімальна ширина поверхні на одну людину становить 60 см. Відповідно для двох — це 120 см. 

Якщо площа кухні не дозволяє поставити повноцінний стіл, то варто придивитися до барної стійки. Вона може стати продовження робочої поверхні. Ще одне рішення для маленької кухні — відкидний стіл з кріпленням до стіни або стіл-підвіконник. 

Безпека

Перш ніж створювати інтер’єр приміщення, потрібно прорахувати всі фактори безпеки. Ось кілька правил:

  • плита не може стояти впритул до мийки або холодильника. Між ними повинно залишатися щонайменше 30 см, за можливості більше; 
  • плита не може стояти близько до вікна або проходу. Так ви вбережете себе від випадкового перекидання гарячої каструлі при ходьбі;
  • витяжка повинна розташовуватися на висоті від 75 см над електричною плитою та від 80 — над газовою. 

Освітлення

Щоб в кухні було зручно працювати, потрібно подбати про хороше освітлення. Робочу поверхню слід додатково підсвітити. Найкращий варіант — світлодіодна стрічка на верхніх шафках Якщо ви бажаєте обійтися без верхніх шафок, спробуйте використовувати бра, настінні чи підвісні світильники. 

Також додаткове світло знадобиться над обіднім столом. Подбайте, щоб світло падало лише на стіл та не сліпило людей. Не бійтеся опускати світильники нижче звичайного. Загалом, оптимальна висота — 80-100 см від стільниці. 

Ми досить коротко розглянули основні правила в дизайні кухні. Як бачите, потрібно врахувати безліч нюансів, тож щоб створити кухню своєї мрії, краще зверніться до професіоналів. Досвідчені дизайнери врахують ваші побажання, метраж кухні, особливості обраного стилю та загальні правила і доповнять все це своїм досвідом та професійним баченням. Лише за такого підходу ви отримаєте кухню своєї мрії яка повністю виправдає Ваші очікування.