Зволоження для постійно сухої шкіри

Зволоження для постійно сухої шкіри

Чутлива і суха шкіра обличчя турбує як дітей, так і дорослих. В даний час спостерігається тенденція до зростання цієї проблеми серед населення. Це результат зниження гідратації шкіри з різних причин, і часто існує ризик пошкодження шкірного бар’єру [1]. Спочатку це може здатися неважливим. Коли стан шкіри погіршується, а до відчуття сухості додається почервоніння та свербіж, необхідно відповідне втручання.

Про шкіру

Шкіра людини є важливим органом, який захищає організм від впливу зовнішнього середовища. Це дуже важливий бар’єр, який виконує не тільки захисну функцію, але й необхідний для здорового імунітету. Більшість з нас сприймає її переважно з точки зору естетики — гнучка і м’яка або суха з лусочками і запальними ураженнями [3].

Сухість шкіри причини:

  1. Фізичні — вітер, холод, спека, низька вологість, задимленість, надмірний контакт з водою, УФ-випромінювання.
  2. Хімічні — мийні засоби, розчинники та інші хімічні речовини, які використовуються на роботі або в побуті, місцеві (препарати від прищів, кортикостероїди) або препарати для внутрішнього застосування (ретиноїди, діуретики, гіпотензивні та інші)
  3. Біологічні — зміни, спричинені старінням шкіри, метаболічними захворюваннями або порушеннями (захворювання щитовидної залози, діабет, анемія, захворювання нирок, печінки, судинні захворювання), стрес
  4. Генетичні фактори — вроджені генетичні захворювання шкіри та сполучної тканини [2].

Що таке сухість шкіри — які її симптоми?

Сухість шкіри – це стан, при якому шкіра втрачає свою природну вологість і еластичність, що може призвести до різноманітних симптомів. Одним з найпоширеніших симптомів сухості шкіри є свербіж. Шкіра, позбавлена ​​належного зволоження, стає більш сприйнятливою до подразнень, що може викликати свербіж. Суха шкіра може почервоніти після умивання, а сухі ділянки можуть роздратуватися. Крім того, суха шкіра обличчя лущиться, утворюючи сухі лусочки, особливо в місцях, які більш схильні до сухості, таких як лікті, коліна та руки [1]. Люди з сухою шкірою часто відчувають стягнутість і скутість, особливо після вмивання або під час перебування в сухих погодних умовах. У крайніх випадках суха шкіра може потріскатися, що призведе до невеликих ран, особливо в місцях, де шкіра напружена, наприклад, навколо суглобів. Потріскана шкіра може викликати відчуття печіння, особливо при контакті з подразливими речовинами.

Сухість шкіри може виникати по всьому тілу, але вона також може вражати окремі ділянки. Суха шкіра на обличчі може мати зовсім інші причини та симптоми, ніж суха шкіра, що лущиться на ногах [2].

Тримайте суху шкіру зволоженою вдень і вночі

Дуже суха шкіра обличчя функціонує дещо інакше вдень, коли вона виступає в першу чергу як захисний бар’єр, тому їй потрібно в першу чергу посилити свої захисні функції. Дуже важливо підтримувати гідроліпідний шар, який утворює захисну мантію від зовнішніх факторів і втрати вологи. Вночі шкіра інтенсивно регенерує. Завдяки оптимальному рівню вологи ці процеси протікають більш ефективно і дають вражаючі результати. Серед іншого, вода має значний вплив на регенерацію колагенових волокон, які відповідають за пружність шкіри. Її дефіцит призводить до появи зморшок і швидкого старіння шкіри [3]. З цієї причини бажано ввечері обирати косметику з сильним зволожуючим ефектом, що стимулює регенерацію та відновлення шкіри, щоб, прокинувшись вранці, ваша шкіра була ідеально підготовленою до викликів дня.

Література

1. Барзак, Д. (2023). Порівняльний аналіз лікувально-косметичних засобів для догляду за сухою шкірою.

2. ШКІРИ, П. С., ПЕРЕВИЩУВАТИ, Н., З’ЯВИЛИСЯ, Я. Н. Ш., & ЕФЕКТИВНО, З. П. Догляд—ніжний, лікування—дієве.

3. Бардова, К. О. (2017). Корекція порушень епідермального бар’єра в практиці дерматовенеролога. Український журнал дерматології, венерології, косметології, (1), 87-91.